بهترین مدارس بین‌المللی ترکیه

امتیاز به این نوشته post

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

یکی از مهم‌ ترین دلایل مهاجرت و زندگی ایرانیان، سیستم مدرن آموزش در بهترین مدارس ترکیه است. مدارس بین‌ المللی این کشور امکان تحصیل شهروندان غیرترک را فراهم کرده و دانش‌ آموزان خارجی میتوانند در محیطی پیشرفته و مترقی، به ادامه تحصیل بپردازند. برای آموزش در این مدارس، از امکانات و برنامه‌ های تحصیلی در سطح جهانی استفاده شده است. همچنین در کنار امکانات آموزشی، خدمات رفاهی، سالن‌ های پیشرفته ورزشی و … نیز در این مدارس قرار گرفته‌اند.

از جمله مزایای اصلی تحصیل در مدارس برتر ترکیه برای دانش آموزان خارجی این است که آنها خیلی راحت‌ تر با فرهنگ این کشور آشنا شده و میتوانند با دانش‌ آموزان خارجی از کشورهای دیگر نیز در تعامل باشند. معمولاً زبان ترکی در این مدارس آموزش داده شده و حتی بسیاری از مدارس برنامه‌ های آموزشی را برای شناخت ترکیه و رویدادهای فرهنگی در آن ارائه میدهند. البته ترکی تنها زبان ارائه شده در این مدارس نیست و زبان‌ های دیگری مانند فرانسوی، آلمانی و … نیز بسته به مدرسه تدریس میشوند.

بهترین مدارس بین‌المللی ترکیه

معرفی بهترین مدارس بین‌المللی ترکیه

 1. مدارس بین المللی گوکوساگی (International Gokkusagi School)
 2. مدارس برایتس استانبول (Brights International School of Istanbul)
 3. مدرسه بین‌ المللی احسان (Ihsan International School)
 4. مدارس NÛN
 5. مدرسه بین‌المللی Milestone
 6. مدرسه بین‌المللی LWIS استانبول (LWIS Istanbul International School)
 7. مدرسه بین‌المللی بریتانیایی استانبول (The British International School Istanbul)
 8. مدرسه بین‌المللی علم و صنعت الجزاری (Aljazari International School of Science and Technology)

بهترین مدرسه‌های دولتی ترکیه

یکی از انتخاب‌ های اولیه برای ورود به بهترین مدارس ترکیه این است که مدارس دولتی را انتخاب کنید. برای تحصیل در این مدارس شما شهریه‌ای پرداخت نمیکنید و به همین دلیل رقابت برای پذیرش در آن‌ ها سخت‌ تر خواهد بود. کیفیت آموزش در این مدارس کاملاً مطلوب بوده و میتوانید از امکانات خوبی برخوردار شوید. البته استانداردهای آموزشی در مدارس دولتی مختلف این کشور با هم متفاوت هستند.

چنانچه والدین در خانواده‌ های مهاجر بتوانند اقامت ترکیه را دریافت کنند، تحصیل در این مدارس برای فرزندان رایگان خواهد بود. اغلب این مدارس امکان تحصیل دانش‌ آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را فراهم میکنند. اگرچه ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که مدارس برتر ترکیه لزوماً خصوصی هستند، اما در میان مدارس دولتی که مراکز آموزشی بسیار با کیفیتی وجود دارد. برخی از بهترین مدرسه‌ های دولتی ترکیه عبارتند از:

 • دبستان روملی فنری (Rumeli Feneri Primary School)

این مدرسه تحت نظر نهادهای مردمی اداره شده و آموزش به زبان انگلیسی را به دانش آموزان ارائه میدهد. دانش‌ آموزان در این مدرسه میتوانند از امکانات متعددی از جمله سالن غذاخوری و آزمایشگاه‌ های مجهز بهره‌‎مند شده و امنیت کافی و خدمات مناسب دریافت کنند.

 • مدرسه راهنمایی تورگوت اوزال (Turgut Özal Middle School)

این مدرسه نیز جزو بهترین مدرسه های ترکیه است که امکاناتی از قبیل سالن اجتماعات، آزمایشگاه، سالن غذاخوری و کتابخانه و همچنین امنیت و خدمات رفاهی لازم را ارائه میدهد. زبان انگلیسی نیز در این مدرسه آموزش داده می‌شود.

 • دبیرستان فنی حرفه ای آتاشهیر آنادولو (Ataşehir Anadolu Technical Vocational High School)

دبیرستان آناتولی آتاشهیر یکی دیگر از بهترین مدارس ترکیه و از جمله مدارس دولتی این کشور است. در این مدرسه نیز امکانات و تجهیزات آموزشی و رفاهی به صورت کامل ارائه شده و زبان انگلیسی نیز آموزش داده میشود.

بهترین مدارس بین‌المللی ترکیه

امکان مهاجرت به ترکیه برای دانش آموزان

برای تحصیل در کشور ترکیه چند شرط اساسی وجود دارد. اول اینکه دانش‌ آموز متقاضی برای تحصیل در مدارس خصوصی و دولتی باید به زبان ترکی تسلط داشته باشد. برای این منظور شرکت در آزمونها اهمیت زیادی دارد.
دوم متقاضیان مدارس بین المللی باید بتوانند مدرک زبانی متناسب با سطح مقطع تحصیلی ارائه‌ کنند یا تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشند.
دانش‌ آموزی که در مدارس ترکیه ثبت‌ نام میکند باید بتواند فردی را با عنوان وکیل یا قیم در معرفی کند. یا در طول مدت تحصیل از همراهی والد یا والدین خود برخودار باشد. تمکن مالی نیز در اینجا اهمیت زیادی دارد.
چنانچه دانش‌ آموز در مدارس شبانه‌ روزی پذیرش شود نیاز به معرفی محل اسکان ندارد. در غیر این صورت ارائه‌ي اجاره‌ نامه ضروریست. چنانچه فرد تمام مراحل فوق را به درستی طی کند میتواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نماید.
با پایان تحصیل در دبیرستان، اقامت تحصیلی قابلیت تمدید برای مقطع دانشگاه و یا تغییر از طریق اقامت کاری یا سرمایه‌گذاری را دارد. به نظر میرسد دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه روش مناسبی برای مهاجرت به این کشور است.

شرایط ثبت نام مدارس ایرانی در ترکیه

برای اینکه بتوانید فرزند خود را در این نوع مدارس ثبت‌ نام کنید، باید تمام مدارک تحصیلی کودک دارای مهر وزارت آموزش و پرورش ایران باشد. سپس آن را به مدارس ایرانی در ترکیه تحویل دهید. لازم به ذکر است که برای اینکه شرایط تحصیل کودک ایرانی در این مدارس فراهم شود، باید والدین کودک دارای اقامت ترکیه باشند. بنابراین بهتر است قبل از مهاجرت به ترکیه برای گرفتن کارت اقامت برنامه ریزی کنید.

چنانچه به دنبال کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به خارج، آشنایی با روش‌ های مختلف مهاجرت هستید میتوانید از مشاورین مهاجرتی نستا کمک بگیرید. ما همراه شما هستیم.

 

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *