لیست دانشگاه خصوصی ترکیه

5/5 - (5 امتیاز)

دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه

تاریخچه و رشد دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه، روند پذیرش، رشته‌ های تحصیلی، زندگی پردیس و فرصت‌ های شغلی پس از فارغ‌ التحصیلی را پوشش میدهد. این مقاله با برجسته کردن مزایای انتخاب یک دانشگاه خصوصی نسبت به یک دانشگاه دولتی به پایان میرسد و پیشنهاداتی برای انتخاب بهترین دانشگاه خصوصی برای نیازهای شما ارائه میدهد.

برخی با شنیدن نام دانشگاه خصوصی یا غیردولتی، در کیفیت و اعتبار آن تردید میکنند. اما این باور، یک تصور نادرست است و شواهدی برای اثبات آن، وجود ندارد. مشاهده نام دانشگاه های خصوصی ترکیه در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان، شاهد خوبی برای رد این ادعا است. ترکیه، حالا دیگر در پذیرش دانشجو جایگاه خاصی دارد. لیست دانشگاه های خصوصی ترکیه هم، در چند سال گذشته طولانی‌تر شده است. خیلی از آنها، مقصد ایده‌آلی برای دانشجویان خارجی هستند. چرا که هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، بسیار ارزانتر از دانشگاه‌های اروپایی است.

 •  دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه İstinye
 • دانشگاه Özyeğin
 • دانشگاه مدیپل
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه گلیم
 • دانشگاه هالیچ
 • دانشگاه بیلگی
 • دانشگاه Sabancı
 • دانشگاه آتیلیم
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه کدیرهاس

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه‌ شهیر یا  “Bahçeşehir Üniversitesi” یکی از معتبرترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه است. این دانشگاه در شهر استانبول و در منطقه‌ای به نام باهچه‌ شهیر واقع شده است. دانشگاه باهچه‌ شهیر در سال 1998 تأسیس شد و به مرور زمان به یکی از مؤسسات آموزش عالی معتبر در ترکیه تبدیل شده است.

این دانشگاه دوره‌ های تحصیلی متنوعی را در سطوح مختلف ارائه میدهد، از جمله دوره‌ های کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری در رشته‌ های مختلف از علوم انسانی و اجتماعی تا علوم پایه و مهندسی. همچنین، دانشگاه باهچه‌ شهیر به عنوان یک مرکز تحقیقاتی فعال نیز شناخته میشود و به تعداد زیادی از پروژه‌ های تحقیقاتی در اختیار دانشجویان و پژوهشگران خود قرار میدهد.

شرایط ورود به دانشگاه باهچه‌شهیر ممکن است برای دوره‌ ها و رشته‌ های مختلف متغیر باشند، اما در کل، شرایط ورود به دانشگاه باهچه‌شهیر شامل عوامل زیر میشود:

مدرک تحصیلی: متقاضیان برای ورود به دانشگاه باهچه‌شهیر باید دارای مدرک تحصیلی معتر از باشند. برای دوره‌ های کارشناسی، مدرک دبیرستانی (معادل دیپلم) مورد نیاز است. برای دوره‌ های کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی و برای دوره‌ های دکتری، مدرک کارشناسی ارشد مورد نیاز است.

زبان انگلیسی: برای برخی از دوره‌ ها، ممکن است نیاز به آزمون زبان انگلیسی معتبر از مثل TOEFL یا IELTS باشد. نتایج این آزمونها باید مورد قبول دانشگاه باهچه‌شهیر باشند.

انجام مصاحبه یا آزمون ورودی: برخی از دوره‌ ها ممکن است نیاز به انجام مصاحبه یا آزمون ورودی داشته باشند. این آزمون‌ ها و مصاحبه‌ ها بر اساس رشته و دوره تعیین میشوند.

مدارک دیگر: برخی از دوره‌ ها ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا مدارک دیگری نظیر نامه توصیه‌ نامه، رزومه تحصیلی، یا سایر مدارک مشابه ارائه دهند.

پرداخت شهریه: دانشگاه‌های خصوصی معمولاً شهریه برای تحصیل دریافت میکنند. متقاضیان باید شهریه را به موقع پرداخت کنند.

لیست دانشگاه خصوصی ترکیه
دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه İstinye

این دانشگاه شامل چندین بیمارستان از بهترین بیمارستان های استانبول از جمله (بیمارستان لیو، پارک پزشکی و پارک پزشکی وی ام) می باشد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ ها در رشته‌ های پزشکی انسانی و سایر تخصص‌ های بهداشتی است و علاوه بر آن دارای سایر رشته‌ های علوم مهندسی و مدیریت نیز می‌باشد.

istinye-university-

دانشگاه مدیپول

این دانشگاه در سال 2009 توسط بنیاد (TESA) تأسیس شد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی و بهداشت و سایر تخصص ها به شمار می رود که در تمامی بنادر خود از فناوری مدرن استفاده می کند.

این دانشگاه دارای یک پردیس جدید و مدرن است که تمام نیازهای دانشجو را برآورده می کند. آنها همچنین برای دانش آموزان اسکان می دهند. همچنین یک پردیس دیگر برای تخصص های مختلف و تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

دانشگاه خصوصی مدیپول استانبول حدود 183 دوره کارشناسی و 94 برنامه کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. همچنین نزدیک به 20 مرکز تحقیقاتی به موازات رشته‌های تحصیلی این دانشگاه وجود دارد. از تحقیقات سرطان گرفته تا مطالعات تکنولوژی نسل ششم، از مطالعات خواب و هیپنوتیزم تا مطالعات رسانه‌ای، فرصت‌های بی‌شماری برای کسب دانش و مهارت و بهبود در زمینه‌های مختلف در اختیار دانشجو می‌گذارد.

دانشگاه مدیپول استانبول خدمات آموزشی عالی خود را در 12 دانشکده، 4 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، 1 مدرسه عالی و 1 مدرسه فنی حرفه‌ای ارائه میدهد.

لیست دانشگاه خصوصی ترکیه
دانشگاه مدیپول

شرایط پذیرش دانشگاه مدیپول ترکیه

دانشگاه مدیپول استانبول در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دانشجو انجام میدهد.

 • داشتن دیپلم دبیرستان و یا پیش دانشگاهی برای متقاضیان ایرانی با معدل 15 برای دانشکده بین‌المللی پزشکی، دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی و حداقل معدل 12 برای سایر رشته‌ها
 • در صورتی که داوطلب حدنصاب معدل را نداشته باشد، ارائه نتایج آزمون‌های YOS, SAT1, ACT ABITUR, GCE با امتیازات لازم الزامی است.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا ترکی متناسب با زبان آموزشی رشته مورد نظر

دانشگاه آیدین

این دانشگاه با عضویت در برخی از دانشگاه های بین المللی از نظر تبادل دانشجو متمایز است. آنها همچنین چندین مشارکت با شرکت های متمایز فناوری دارند که به دانش آموزان خود در آموزش در بخش های مختلف کمک می کنند. این دانشگاه در مدت کوتاهی به یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه تبدیل شد. این دانشگاه در قلب استانبول در منطقه فلوریا در نزدیکی دریا واقع شده است. این دانشگاه توسط اتحادیه اروپا و در چندین کشور عربی مانند مصر، عراق و اردن به رسمیت شناخته شده است

دانشکده پزشکی دانشگاه آیدین استانبول در سال 2008 به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز آموزشی در ترکیه شناخته شد. از مهم ترین ویژگی های این دانشکده می توان به امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته با تجهیزات پزشکی بالا، همکاری با بیمارستان های معتبر و مراکز درمانی در استانبول و ارائه محیط آموزشی بین المللی اشاره کرد.

مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. رشته پزشکی در دانشگاه آیدین به هر دو زبان ترکی و زبان انگلیسی ارائه می شود و چنانچه داوطلبان دارای معدل حداقل 17 از 20 باشند، میتوانند بدون آزمون شرکت در آزمون پذیرش این رشته را از دانشگاه دریافت کنند.

لیست دانشگاه خصوصی ترکیه
دانشگاه آیدین

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی به عنوان یکی دانشگاه‌های پژوهشی و نو آورانه در ترکیه شناخته میشود و یکی از ایده‌ آل ترین مکان‌ ها برای تحصیل در ترکیه است. این دانشگاه رشته‌ های مختلف تحصیلی را به زبان انگلیسی و در قالب ۳ دانشکده ارائه میدهد. یکی از ویژگی‌ های ممتاز این دانشگاه آزادی‌ های آکادمیک بسیار است، به این معنا که دانشجویان اجازه دارند در دو سال اول تحصیلی تغییر رشته دهند. این امکان با توجه به بالا رفتن آگاهی دانشجویان از تحصیلات در مقاطع بالاتر و شناخت بهتر آنها از رشته و شغل مورد علاقه‌ شان صورت میگیرد.

 

دانشکده‌ های دانشگاه سابانجی

در دانشگاه سابانجی دانشکده‌ های بسیاری وجود دارد که هر کدام رشته‌ های مربوط به خود را ارائه میدهند. این دانشگاه دارای سه دانشکده و یک مدرسه زبان است :

 • دانشکده‌ی هنر و علوم اجتماعی
 •  دانشکده علوم طبیعی و مهندسی
 •  دانشکده مدیریت
 • مدرسه‌ی زبان

دانشگاه کادیرهاس

دانشگاه کادیرهاس در مرکز بخش اروپایی استانبول در امتداد شاخ طلایی معروف در منطقه فاتح واقع شده است. موقعیت این دانشگاه که متصل به شبکه حمل‌ونقل عمومی و نزدیک به کلیه مراکز خدماتی و مؤسسات دولتی است، زندگی و حمل‌ونقل دانشجویان را تسهیل میکند. دانشگاه کادیرهاس دارای یک پردیس است که مدرنیته و اصالت را باهم تلفیق میکند و مجهز به جدیدترین ابزارها و امکانات تکنولوژیک برای ترویج تحقیقات علمی است. پردیس دانشگاه کادیرهاس شامل دانشکده‌ ها، آموزشگاه‌ های حرفه‌ای و تحصیلات تکمیلی است. این دانشگاه در سال 2003 برنده جایزه Nostra از طرف میراث‌ فرهنگی به‌ منظور تجلیل از برتری این دانشگاه در بازسازی اماکن تاریخی شد.

 • این دانشگاه بخشی از برنامه تبادل دانشجوی اراسموس است؛ بنابراین دانشجویان میتوانند از تجربه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا در طول تحصیل خود بهره‌مند شوند.
 • این دانشگاه بر همکاری‌ های بین‌المللی در زمینه‌ های تحقیقاتی و علمی تمرکز دارد.
 • دانشگاه کادیرهاس از استانداردهای کیفیت بین‌المللی پیروی میکند که در تمام جنبه‌ های علمی و کاربردی دانشگاه منعکس شده است.
 • همه اعضای هیئت‌ علمی دارای صلاحیت بالا با تجربه عالی و شناخت بین‌المللی هستند.
 • این دانشگاه برنامه های درسی مدرنی را اتخاذ میکند که همگام با پیشرفت‌ های تکنولوژیکی جهان است به این منظور که توانایی‌ های دانشجویان را افزایش دهد و آنها را برای بازار کار آماده کند.
 • دانشگاه کادیرهاس کلاس‌ های مدرن مجهز به جدیدترین ابزار آموزشی و تکنولوژیکی را ارائه میدهد.
 • دانشگاه کادیرهاس یک محیط حمایتی برای اجرای عملی علوم نظری در تمامی گرایش‌ذهای اداری و فنی ارائه میدهد.

برای مشاوره و اطلاعات دقیق تر در ارتباط با دانشگاهای خصوصی ترکیه میتوانید با موسسه نستا تماس بگیرید مشاورین ما بهترین راهنما برای شما هستند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید نستا همراه شماست.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *