معرفی دانشگاه های استانبول در رشته پزشکی

امتیاز به این نوشته post

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

 

استانبول یکی از شهرهای معتبر در زمینه آموزش پزشکی در ترکیه است و دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری در این رشته می‌باشد. دانشگاه های استانبول که هر کدام به خاطر کیفیت و استاندارد بالایی که دارد را میتوانید برای تحصیل در نظر بگیرید، ما در این مقاله برای شما به‌ صورت کامل مورد بررسی قرار میدهیم تا قادر باشید دانشگاه های دولتی و خصوصی برتر استانبول را بشناسید و با رتبه جهانی و رتبه ملی هر کدام به نحو احسن آشنا شوید که در این بین، باید توجه داشته باشید که هر کدام از دانشگاه ها و دانشکده ها با امکانات اصلی خود میتوانند به راحتی بهترین تحصیل را برای شما فراهم آورند.

به معرفی چند دانشگاه برجسته در استانبول در زمینه پزشکی میپردازم:

معرفی دانشگاه های استانبول در رشته پزشکی

معرفی دانشگاه های دولتی استانبول

دانشگاه های استانبول همانگونه که گفته شد میتواند خصوصی و یا دولتی باشد که شما شرایط خاصی را در نظر بگیرید که دانشگاه های دولتی استانبول حقیقتاً دانشگاه های فوق‌ العاده معتبری در ترکیه شناخته میشوند که در رشته های متفاوت دانشجویان را برای بازار کاری پربار آماده می کنند. بسیاری از داوطلبان ایرانی نیز در مقاطع مختلف در دانشگاه های دولتی استانبول در حال تحصیل هستند؛ به همین علت ما در ادامه دانشگاه های دولتی را در استانبول به‌ صورت لیستی و همچنین با توضیح مجزا به شما معرفی میکنیم.

  1. دانشگاه استانبول
  2. دانشگاه بغازیچی
  3. دانشگاه فنی استانبول
  4. دانشگاه گاتالاسرای
  5. دانشگاه مدنیت
 1. دانشگاه استانبول (Istanbul University)
  • دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از قدیمی‌ ترین و معتبرترین دانشکده‌ های پزشکی در ترکیه است.
  • این دانشگاه دارای برنامه‌ های کارشناسی ارشد و دکتری در اختصاصی‌ های مختلف پزشکی می‌باشد.
 2. دانشگاه بوغازیچی (Boğaziçi University)
  • دانشگاه بوغازیچی یکی از دانشگاه‌های برتر ترکیه در زمینه علوم پزشکی است.
  • این دانشگاه دارای دوره‌ های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌ های مختلف پزشکی می‌باشد.
 3. دانشگاه کوچ استانبولنام این دانشگاه را شما بسیار در بین دانشگاه خصوصی ترکیه شنیده‌اید که از سال ۱۹۹۳ توانسته فعالیت خود را آغاز کند و به یکی از دانشگاه های فوق‌ العاده معتبر ترکیه تبدیل شود که شما ۲۲ برنامه کارشناسی، ۲۹ کارشناسی ارشد و ۳۰ برنامه دکتر را می‌توانید در این دانشگاه در نظر داشته باشید. تمامی برنامه‌ های میان رشته این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به خاطر خدمات و امکانات مجهز و بسیار عالی توانسته جذب بسیار بالای متقاضیان بین المللی را در پرونده دانشگاه به ثبت برساند.
 4.  دانشگاه مدنیتاین دانشگاه نیز در بخش آسیایی استانبول در سال ۲۰۱۰ تأسیس و دارای ۱۱ دانشکده، ۲ کالج، ۳ موسسه و ۱۵ مرکز تحقیقاتی است. امکانات ورزشی مجهز، مکان دریافت بورسیه تحصیلی، برترین اساتید کشور، انتقال دانشجویان به کشور های دیگر و… از جمله امکانات این دانشگاه بینظیر در استانبول است. شما میتوانید از طریق بورسیه تحصیلی و یا آزمون IMUYOS برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنید.معرفی دانشگاه های استانبول در رشته پزشکی

لیست دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول

این دانشگاه که در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک دانشگاه خصوصی تأسیس شد، با داشتن چهار پردیس (SantralIstanbul، Kuştepe، Dolapdere و Kozyatağı) به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی و معتبر استانبول معرفی شده است. با وجود ۷ دانشکده، ۳ انستیتو، ۴ مدرسه، ۳ آموزشگاه حرفه ای شما می‌توانید در مقاطع مختلف دانشجویان را در رشته های گوناگون با تدریس زبان انگلیسی در نظر بگیرید. این دانشگاه در لیست QS رتبه 130 را به عنوان دانشگاه برتر خصوصی به خود اختصاص داده است.

دانشکده بیکنت

این دانشگاه یکی از دانشگاه های استانبول البته در حوزه خصوصی است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و دانشجویان آن به زبان های ترکی و انگلیسی در دانشگاه به تحصیل میپردازند و جزء دانشگاه های بنیادی در استانبول محسوب میشود و دانشجویان بین المللی میتوانند وابسته به ملیت و همچنین مقطعی که در آن تحصیل می کنند از هزینه تحصیل ۵ هزار دلاری سالیانه بهره‌مند شوند.

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی که ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر استانبول فاصله دارد از سال ۱۹۹۹ توانسته به جذب داوطلبان با انگیزه جهت تحصیل بپردازد. این دانشگاه در ترکیه با رتبه ۱۵ و در دنیا با رتبه ۱۴۹۰ توانسته به یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی ترکیه تبدیل شود که زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و به همین دلیل، آن دسته از دانشجویانی که با مهارت زبان انگلیسی آشنایی ندارند در دانشکده زبان این دانشگاه باید ثبت نام نمایند.

دانشگاه بهجصیر

این دانشگاه خصوصی در ترکیه استانبول که به آن به اختصار (BAU) گفته میشود از سال ۱۹۹۸ توانسته فعالیت خود را آغاز کند. دانشجویانی که در این دانشگاه به تحصیل میپردازند، باید با مهارت زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند. این دانشگاه از ۸ دانشکده، ۱ دانشکده زبان و ۲ آموزشگاه حرفه ای تشکیل شده است و جزء دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ترکیه است که صد درصد برای داوطلبان ایرانی یک مزیت محسوب میشود.

معرفی دانشگاه های استانبول در رشته پزشکی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای دوره‌ های دندانپزشکی ممکن است متغیر باشد و بستگی به دانشگاه مورد نظر، نوع دوره، وضعیت تحصیلی (دانشجوی داخلی یا بین‌ المللی)، و سطح تحصیلات دارد. همچنین، هزینه‌ ها معمولاً در هر سال تحصیلی به‌ روز میشوند. به علاوه، دانشگاه‌های خصوصی ممکن است هزینه‌ های بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی داشته باشند.

در ترکیه، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌ المللی معمولاً در حدود 5,000 تا 15,000 یورو در سال است. این میزان هزینه برای دوره‌ های دندانپزشکی ممکن است بیشتر باشد. همچنین، شهریه‌ ها ممکن است در دانشگاه‌های خصوصی بیشتر باشند.

در ضمن، باید به هزینه‌ های زندگی در ترکیه نیز توجه داشته باشید. این هزینه‌ ها شامل هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، کتاب و تأمین اجتماعی می‌شود و بستگی به شهری که در آن تحصیل میکنید دارد. میزان هزینه‌ های زندگی در استانبول، به عنوان یکی از شهرهای گران‌قیمت ترکیه، بیشتر است.

همچنین، برخی از دانشگاه‌ ها ممکن است تخفیف شهریه به دانشجویان بین‌المللی ارائه دهند، بنابراین بهتر است با دفتر پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر خود تماس بگیرید تا اطلاعات دقیقتری در مورد هزینه‌ ها و تخفیف‌ های ممکن دریافت کنید. همچنین، به دنبال منابع مالی و پشتیبانی مالی ممکن برای دانشجویان بین‌ المللی از طریق دانشگاه یا سازمان‌ های مربوطه نیز بگردید.

به علاوه، باید به این نکته توجه داشت که ترکیه به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی معتبر است و برخی از دانشگاه‌ها و ارگان‌ های دولتی ترکیه برنامه‌ های تحصیلی ویژه‌ای برای دانشجویان بین‌ المللی ارائه می‌دهند که میتواند در کاهش هزینه‌ های تحصیلی کمک کند. این برنامه‌ ها ممکن است شامل تخفیف‌ های شهریه، منح هزینه‌ های زندگی، یا بورسیه‌ های تحصیلی باشند. برای اطلاعات دقیقتر در مورد این برنامه‌ها و فرصت‌ های مالی، به وب‌سایت‌ نستا با تحصیل در ترکیه مراجعه کنید.

در نهایت، قبل از تصمیم‌گیری برای تحصیل در ترکیه، به دقت هزینه‌ های تحصیلی و زندگی را بررسی کنید و منابع مالی مورد نیاز خود را برنامه‌ ریزی کنید. همچنین، از منابع مالی مختلف مانند بورسیه‌ ها، تخفیف‌ های شهریه، کار در حالت پاره‌ وقت، و امکانات تأمین مالی دیگر استفاده کنید تا هزینه‌ های تحصیل خود را مدیریت کنید.

 

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *