امتیاز به این نوشته post

تحصیلات دانشگاهی فرایند مهمی است که نقطه شروع حرفه و زندگی شما را شکل می‌دهد. کادر علمی بسیار مجرب دانشگاه 17 ایلول که هر کدام در زمینه تخصصی خود خبره هستند، شما را برای رسیدن به بهترین مراتب علمی آماده می‌کنند. این دانشگاه دارای انواع مدارک است که با داشتن پردیس‌های مدرن، کیفیت آموزشی و تحقیقاتی و تجهیزات فیزیکی که محیطی را برای تولید علمی فراهم می‌کند، کارایی تحصیلات آکادمیک شما را افزایش می‌دهد و شما را برای رقابت در سطح جهانی آماده می‌کند.

دانشگاه باندیرما فرصت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را همراه با کیفیت آموزشی بالا به شما ارائه می‌دهد. به لطف این فرصت‌ها، می‌توانید از پیشرفت شخصی خود مطمئن شوید و به زندگی دانشگاهی خود رنگ ببخشید. با ما همراه باشید تا در ادامه گزارش کاملی از دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول ترکیه به شما ارائه دهیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه 17 ایلول باندیرما ترکیه

دانشگاه باندیرما با شعار «پلی به سوی آینده» در سال 2015 تأسیس شد و یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه است که مراحل تأسیس خود را پس از جدایی از دانشگاه بالیکسیر به طور کامل به پایان رساند و در مدت کوتاهی به جایگاهی معتبر در بین دانشگاه‌های دولتی دست یافت. دانشگاه باندیرما با ادامه رشد خود و توسعه زیرساخت‌های مدرن و امکانات اجتماعی، در شرف تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی است.

دانشگاه دولتی باندیرما در مجموع از 10 پردیس واقع در مناطق Bandırma، Gonen، Manyas، Erdek و Susurluk تشکیل شده است که فعالیت‌‌های آموزشی و پژوهشی خود را در 10 دانشکده،  4 مؤسسه تحصیلات تکمیلی، 1 مدرسه عالی و 9 مدرسه عالی حرفه‌ای ادامه می‌دهد. تعداد دانشجویان دانشگاه باندیرما 21000 نفر (2023-2022) است که 1958 دانشجوی آن بین‌المللی و از این عدد 118 نفر آن ایرانی هستند. دانشگاه 17 ایلول باندیرما که هدف آن تولید تحقیقات علمی و انتشارات بین‌المللی است، بر توسعه برنامه‌های آموزشی مطابق با استانداردهای بین‌المللی تمرکز دارد.

چرا دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول؟

مزایای تحصیل در دانشگاه 17 ایلول باندیرما

دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول دارای هشت پردیس مجزا است. پردیس‌های BANU در جغرافیایی که آبی آسمان و سبزی زمین به هم می‌رسند، طیف وسیعی از مناطق سبز را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، با نزدیکی به مراکز شهر، فرصت‌های حمل‌ونقل سریع و راحتی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است. مدرسه UHGD حرفه‌ای Erdek و پردیس‌های Edincik که در کنار دریا واقع شده‌اند زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده‌ای دارند.

به غیر از خوابگاه‌های متعلق به مؤسسه اعتباری و امور خوابگاه‌ها، خوابگاه‌ها و آپارتمان‌های خصوصی زیادی در مرکز شهر برای دانشجویان وجود دارد. دانشگاه باندیرما 17 ایلول ترکیه دارای یک کتابخانه با 850 هزار نشریه چاپی و دیجیتال است. همچنین با آزمایشگاه‌های جدید و مدرن خود، به آموزش‌های کاربردی و پایدار اهمیت می‌دهد و سازگاری فارغ‌التحصیلان با زندگی تجاری آتی را تسهیل می‌کند.

فارغ از جنبه‌های رفاهی و تفریحی، می‌توانید به لحاظ علمی هم روی دانشگاه باندیرما حساب باز کنید چرا که بیش از 100 قرارداد بین‌المللی با دانشگاه‌های 37 کشور مختلف در چارچوب برنامه‌های تبادل اراسموس پلاس و مولانا امضا کرده است که نشان از اعتبار و جایگاه ویژه این دانشگاه دارد.

آیا دانشگاه باندیرما 17 ایلول بالیکسیر مورد تایید ایران است؟

دانشگاه باندیرما در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید ایران قرار ندارد اما در برنامه های تبادل دانشجویی اراسموس، مولانا و فارابی مشارکت فعال دارد. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند بخشی از دوره تحصیلی خود را حداکثر دو ترم از طریق برنامه‌های اراسموس در دانشگاه‌های اروپا، مولانا، در دانشگاه‌های جهان و فارابی در دانشگاه‌های ترکیه بگذرانند.

آدرس دانشگاه باندیرما کجاست؟

آدرس دقیق دانشگاه: بالیک اسیر، باندیرما10200، پردیس مرکزی دانشگاه باندیرما

دانشگاه باندیرما دارای زیرساخت‌های حمل‌ونقل متعدد و یک موقعیت مرکزی عالی است. همچنین مزیت نزدیک بودن به شهرهای بزرگی مانند استانبول، بورسا، چاناکاله، مانیسا و ازمیر را دارد. سفر به این شهرها از طریق جاده، دریا و مسیر ریلی امکان‌پذیر است. شهر باندیرما، 2 ساعت از استانبول، مهم‌ترین کلان‌شهر کشور ترکیه، 1 ساعت از بورسا، 2 ساعت از چاناکاله و مانیسا و 3 ساعت از شهر ازمیر فاصله دارد.

حمل‌ونقل شهری به پردیس مرکزی دانشگاه دولتی باندیرما توسط وسایل حمل‌ونقل عمومی متعلق به شهرداری انجام می‌شود. دسترسی به Erdek از ترمینال اتوبوس بین شهری Bandırma به Gonen، Manyas و Erdek و همچنین به Erdek با وسایل حمل‌ونقل عمومی واقع در مقابل ترمینال İDO در مرکز Bandırma امکان‌پذیر است. در نتیجه رفت‌وآمد به دانشگاه باندیرما به سهولت انجام می‌شود و جای هیچ نگرانی‌ای نیست.

رتبه و رنکینگ دانشگاه باندیرما 17 ایلول بالیکسیر

همان‌طور که تا الان متوجه شده‌اید، دانشگاه باندیرما یک مؤسسه آموزش عالی تازه تأسیس در سال 2015 است. به همین خاطر همچنان به زمان نیاز دارد تا در رقابت با دانشگاه‌های جاافتاده ترکیه جایگاه خود را ارتقا دهد. بر اساس سایت رتبه دهی  “4icu.org”رتبه جهانی و ملی این دانشگاه را در جدول زیر نمایش داده‌ایم؛

رنکینگ دانشگاه باندیرما 17 ایلول
مقایسه رتبه بندی رتبه
داخلی 147
بین‌المللی 6534

شرایط پذیرش دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول ترکیه

برای اینکه بتوانید وارد دانشگاه باندیرما ترکیه شوید، باید پیش از هر چیز سه شرط پایه را داشته باشید که به شرح زیر هستند؛

 • داشتن دیپلم دبیرستان
 • ارائه نتایج آزمون یوس و یا یکی از آزمون‌های بین‌المللی (SAT,ACT,Abitur,IB,…)
 • ارائه مدرک مهارت زبان ترکی یا انگلیسی بسته به زبان آموزشی رشته مورد نظر
نکات بیشتر

اگر تصمیم خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه گرفته‌اید بهتر است قبل از آنکه اقدام کنید با شرایط رفتن به ترکیه برای تحصیل به خوبی آشنا شوید.

مدارک ثبت نام دانشگاه 17 ایلول باندیرما

مدارکی را که برای ثبت نام دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول به آن‌ها نیاز دارید را در اینجا به شما معرفی می‌کنیم؛

 • دیپلم دبیرستان و ترجمه ترکی یا انگلیسی آن
 • ریز نمرات رسمی و ترجمه ترکی یا انگلیسی آن
 • کپی صفحه اصلی پاسپورت.
 • اسکن عکس پرسنلی
 • امتیاز مهارت زبان؛ کسانی که در آزمون مهارت زبان مردود شوند باید در برنامه آمادگی زبان مربوطه ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنند.
 • ارائه نتیجه آزمون یوس یا بین‌المللی

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه 17 ایلول باندیرما

دانشجویان دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول

برای اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی باندیرما، آزمون ورودی الزامی است. به همین خاطر متقاضیان باید در آزمون یوس (YOS)، آزمون یوس TR و یا آزمون‌های بین‌المللی (SAT,ACT,…) شرکت کنند و امتیاز مورد قبول دانشگاه را کسب نمایند. اکثر دانشگاه‌های دولتی ترکیه پذیرش بدون آزمون ورودی یا همان کنکور را ندارند. اما اغلب دانشگاه‌های خصوصی بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند.

شهریه دانشگاه 17 ایلول باندیرما در سال 2024

با توجه به اینکه دانشگاه باندیرما در ترکیه، دانشگاهی دولتی به شمار می‌رود، هزینه‌های شهریه آن مناسب است. در اینجا شهریه‌های دقیق و بروز رشته‌های شاخص این دانشگاه را در جدولی قرار داده‌ایم؛

شهریه دانشگاه 17 ایلول باندیرما سال 2024
نام رشته زبان آموزشی شهریه (لیر)
پزشکی ترکی 27,853,5
پرستاری ترکی 27,853,5
تغذیه و رژیم غذایی ترکی 27,853,5
مدیریت سلامت ترکی 27,853,5
فیزیوتراپی و توان‌بخشی ترکی 27,853,5
مهندسی کامپیوتر ترکی 5,478
مهندسی کامپیوتر انگلیسی 5,478
مهندسی برق ترکی 5,478
مهندسی نرم افزار ترکی 5,478
مهندسی برق و الکترونیک ترکی 5,478
مدیریت ترکی 4,140
اقتصاد ترکی 4,140
اقتصاد انگلیسی 4,140
جامعه شناسی ترکی 3,679,5
روابط بین‌الملل ترکی 4,140

در حال اجرای سرویس، کمی صبر کنید …

exchange

هر 0 یورو برابر است
با 0 یورو

بورسیه دانشگاه 17 ایلول باندیرما

اگر به دنبال تخفیف در شهریه خود هستید، در نظر داشته باشید که دانشگاه باندیرما دارای سه برنامه بورسیه تحصیلی است که آن‌ها را ادامه نام می‌بریم. برای اینکه بتوانید از این بورسیه‌ها بهره‌مند شوید، شما باید واجد شرایط موفقیت تحصیلی باشید و درخواست خود را به کمیسیون بورسیه دانشگاه اعلام کنید. این کمیسیون درخواست‌ها را بررسی می‌کند و در صورتی که مورد تأیید قرار گیرد به دانشجو برای دریافت بورسیه اطلاع می‌دهد. این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 1. بورسیه موفقیت دانشگاه باندیرما
 2. بورسیه بنیاد باندیرما
 3. بورسیه‌های نهادها و ارگان‌های دولتی و خصوصی

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول

در اینجا به تفکیک شرایطی را که باندیرما اون یدی ایلول بالیکسیر برای پذیرش دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی تعیین کرده است را به شما می‌رسانیم؛

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه 17 ایلول باندیرما:

 • مدرک کارشناسی مرتبط
 • با حداقل امتیاز 65 از آزمون آلس (ALES) برای کارشناسی ارشد با پایان‌نامه
 • با حداقل امتیاز 60 از آزمون عملی برای رشته‌های هنری
 • شرکت در آزمون آلس برای متقاضیان رشته‌های هنری الزامی نیست.
 • ارائه مدرک مهارت زبان؛ کسانی که در آزمون مهارت زبان مردود شوند باید در برنامه آمادگی زبان مربوطه ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنند و در پایان، امتیاز مورد قبول دانشگاه را به دست آورند.

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه 17 ایلول باندیرما:

 • مدرک کارشناسی برای دکتری مستقیم و یا کارشناسی ارشد
 • ارائه مدرک مهارت زبان؛ کسانی که در آزمون مهارت زبان مردود شوند باید در برنامه آمادگی زبان مربوطه ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنند و در پایان، امتیاز مورد قبول دانشگاه را به دست آورند
 • حداقل امتیاز 75 از آزمون آلس (ALES) با مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد
 • متقاضیان مقطع دکتری با مدرک کارشناسی باید حداقل معدل 3 از 4 معادل 16 از 20
 • دوره‌های تخصص پزشکی، تخصص دندانپزشکی، تخصص دامپزشکی و تخصص داروسازی شرط شرکت در آزمون آلس (ALES) ندارد.

دانشکده های دانشگاه 17 ایلول باندیرما

دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول بالیکسیر دارای 10 دانشکده است که در اینجا اسامی آن‌ها را بیان می‌کنیم؛

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده دریانوردی
 5. دانشکده علوم کاربردی عمر سیف‌الدین
 6. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 7. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 8. دانشکده علوم ورزشی
 9. دانشکده هنر، طراحی و معماری
 10. دانشکده علوم اسلامی

دانشگاه 17 ایلول باندیرما چه رشته هایی دارد؟

با توجه به آنکه دانشگاه Bandirma Onyedi Eylul تقریباً حوزه‌های مهم و پر متقاضی دانشگاهی را پوشش می‌دهد، طبیعی است که رشته‌های متنوعی را هم در برنامه‌های آموزشی خود داشته باشد که به ده مورد آن برای نمونه اشاره می‌کنیم؛

 • پرستاری
 • تغذیه
 • فیزیوتراپی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برنامه نویسی
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • اقتصاد
 • مدیریت
 • روابط بین‌الملل
 • طراحی گرافیک

امکانات دانشگاه 17 ایلول باندیرما

امکانات دانشگاه 17 ایلول باندیرما برای دانشجویان

تا امروز تنها 87 سال از عمر این دانشگاه گذشته است، پس می‌توان توقع داشت که دانشگاه باندیرما اون یدی ایلول برای امکانات و ارائه خدمات رفاهی، به اندازه کافی سرمایه‌گذاری کرده باشد تا بتواند نه تنها با سایر دانشگاه‌های قدیمی‌تر رقابت کند بلکه پاسخگوی نیازهای دانشجویان نسل جدید هم باشد. در ادامه فهرستی از امکانات دانشگاه باندیرما را ارائه می‌دهیم؛

امکانات رفاهی دانشگاه:

 • پارکینگ
 • بانک
 • مرکز بهداشت
 • محوطه آزاد
 • پردیس در دسترس
 • خوابگاه های دانشجویی

امکانات آموزشی دانشگاه:

 • آزمایشگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی
 • کتابخانه
 • انجمن‌های دانشجویی

امکانات تفریحی دانشگاه:

 • کافی شاپ‌ها
 • کافه تریاها
 • باشگاه‌های ورزشی

امکانات ورزشی دانشگاه 17 ایلول باندیرما

قابل توجه ورزش دوستان و افراد پر جنب‌وجوش قرار گیرد که فعالیت‌های ورزشی در 55 رشته ورزشی، تغذیه سالم، فرصت‌های غنی فعالیت اجتماعی و فرهنگی همواره در خدمت دانشجویان و کارکنان این دانشگاه است. در اینجا هم به چند مورد از زمین‌های ورزشی دانشگاه اشاره می‌کنیم.

 • زمین بسکتبال، زمین چمن مصنوعی و سالن کنفرانس در محوطه دانشکده علوم اقتصادی و اداری.
 • زمین بسکتبال و زمین چمن در محوطه مدرسه حرفه‌ای باندیرما
 • زمین بسکتبال، زمین چمن و سالن کنفرانس در محوطه مدرسه حرفه‌ای Gönen
 • زمین بسکتبال، زمین تنیس، زمین بدمینتون، هتل تمرین و سالن کنفرانس در محوطه مدرسه حرفه‌ای Erdek

خوابگاه دانشگاه 17 ایلول باندیرما ترکیه

امکانات خوابگاه دانشگاه 17 ایلول باندیرما

دانشجویان دانشگاه باندیرما می‌توانند در خوابگاه‌های وابسته به مؤسسه اعتباری و امور خوابگاهی (KYK)، اقامت کنند. سه خوابگاه وابسته به “KYK” در دانشگاه Bandirma Onyedi Eylul وجود دارد. ظرفیت کل خوابگاه دانشجویی باندیرما و خوابگاه دانشجویی فاطما آنا که در خدمت دانشجویان دختر هستند 1,324 نفر می‌باشد در حالی که ظرفیت خوابگاه دانشجویی آیهان سنگر برای دانشجویان پسر 452 نفر می‌باشد.

همچنین یک خوابگاه وابسته به مؤسسه اعتباری و امور خوابگاهی در مانیاس وجود دارد که مختص دانشجویان دختر می‌باشد و ظرفیت پذیرش آن 350 نفر است. خوابگاه دانشجویی جدید “KYK”با ظرفیت کل 350 دانشجو متشکل از یک خوابگاه دانشجویی 200 تختخوابی پسر و 150 تختخوابی دانشجویی دختر در پردیس مدرسه حرفه‌ای گونن به بهره‌برداری رسیده است. علاوه بر این، یک خوابگاه دانشجویی جدید “KYK”با ظرفیت 1300 دانشجو در پردیس مرکزی دانشگاه واقع شده است. در منطقه دانشگاه باندیرما در مجموع 4,100 دانشجو در 6 خوابگاه می‌توانند اسکان داده شوند. علاوه بر خوابگاه‌های مؤسسه اعتباری و امور خوابگاهی، آپارتمان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی خصوصی زیادی در اطراف دانشگاه هستند که دانشجویان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

به منظور آشنایی با شرایط عمومی اسکان دانشجویی در ترکیه، مقاله‌ای آماده کرده‌ایم که کلیه اطلاعاتی که در خصوص خوابگاه‌های دولتی و خصوصی به آن نیاز دارید را شرح دادیم. کافی است وارد لینک خوابگاه های ترکیه شوید.

جمع بندی

آنچه که خواندید شرحی از اطلاعات مفید و کاربردی دانشگاه 17 ایلول باندیرما ترکیه بود که سعی کردیم تمامی موضوعاتی که دانشجویان برای آشنایی و پذیرش این دانشگاه نیاز دارند را ارائه دهیم. اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه تحصیل کنید که دارای قراردادهای بین‌المللی تبادل دانشجویی باشد و فرصت‌های تحصیلی متنوعی را از این طریق برای شما فراهم آورد، می‌توانید دانشگاه باندیرما باندیرما اون یدی ایلول را در نظر داشته باشید.

پینار میرزایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *