امتیاز به این نوشته post

بروزرسانی شده در:

۲۹ آذر ۱۴۰۲

0

فهرست عناوین

نمایش

دانشجویان ایرانی فعال در حوزه‌های هنر بویژه در رشته موسیقی و گرایش‌های مرتبط می‌خواهند درباره تحصیل رشته موسیقی در ترکیه بیشتر بدانند. در این مقاله تلاش شده است تا بهترین دانشگاه‌های موسیقی ترکیه و محبوب‌ترین گرایش‌های را به شما معرفی کنیم. همچنین به یک سری از نکات که پیش از تحصیل در ترکیه باید بدانید نیز اشاره شده است. در موسسه مهاجرتی آرال‌گام در تلاشیم تا با انتشار مطالب سودمند در جهت‌گیری‌ها و تصمیمات آتی شما نقش مثبت و موثری را ایفا کنیم.

معرفی 10 تا از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته موسیقی در ترکیه
در این بخش لیستی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در موسیقی رتبه‌بندی شده‌اند، آورده شده است. چارتی از 1.31 هزار استناد دریافت شده با 369 مقاله دانشگاهی ارائه شده توسط 10 دانشگاه در ترکیه برای محاسبه رتبه بندی نشریات استفاده شده است.

البته در این رتبه‌بندی بین برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تمایز قائل نشده است. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از برنامه‌های دانشگاه‌ها به وبسایت رسمی خود موسسات آموزش عالی مراجعه کرده یا با مشاوران موسسه مهاجرتی آرال‌گام تماس گرفته و از ما مشاوره بخواهید.
دانشگاه فنی استانبول Istanbul Technical University

رتبه در ترکیه: 1
رتبه در آسیا: 25
رتبه در جهان :316
تعداد دانشجویان: 37500
سال تاسیس: 1944

دانشگاه مرمره Marmara University

رتبه در ترکیه : 2
رتبه در آسیا : 44
رتبه در جهان : 444
تعداد دانشجویان: 45000
سال تاسیس : 982

دانشگاه دوکوز ایلول Dokuz Eylul University

رتبه در ترکیه :3
رتبه در آسیا :52
رتبه در جهان :497
تعداد دانشجویان:65000
سال تاسیس :1982

دانشگاه فرات Firat University

رتبه در ترکیه :4
رتبه در آسیا :57
رتبه در جهان :517
تعداد دانشجویان:37500
سال تاسیس :1975

دانشگاه اولوداگ Uludag University

رتبه در ترکیه :5
رتبه در آسیا :58
رتبه در جهان :522
تعداد دانشجویان:45000
سال تاسیس :1975

دانشگاه بالیکسیر Balikesir University

رتبه در ترکیه :6
رتبه در آسیا :59
رتبه در جهان :530
تعداد دانشجویان:37500
سال تاسیس :1992

دانشگاه آنادولو Anadolu University

رتبه در ترکیه :7
رتبه در آسیا :67
رتبه در جهان :556
تعداد دانشجویان:4600
سال تاسیس :1982
نرخ پذیرش: 5٪

دانشگاه بغازیچی Bogazici University

رتبه در ترکیه :8
رتبه در آسیا :111
رتبه در جهان :738
تعداد دانشجویان:17500
سال تاسیس :1971

دانشگاه باشکنت Baskent University

رتبه در ترکیه :9
رتبه در آسیا :122
رتبه در جهان :784
تعداد دانشجویان:12500
سال تاسیس :1994

دانشگاه عدنان مندرس Adnan Menderes University

رتبه در ترکیه :10
رتبه در آسیا :138
رتبه در جهان :833
تعداد دانشجویان:45000
سال تاسیس :1992
نرخ پذیرش: 15٪

بیشتر بخوانیم: مقاله رشته‌های تحصیلی مشمول بورسیه در ترکیه می‌تواند برای شما مفید باشد.
درباره تحصیل موسیقی در ترکیه
در رشته موسیقی، به شما هنر ترکیب صداهایی آموزش داده می‌شود که ایده‌ها و احساسات را از طریق ریتم، ملودی و هارمونی بیان می‌کنند، صداهایی که توسط صدای انسان یا آلات موسیقی بازتولید می‌شوند. مدرک موسیقی دانشجویان را برای نوازندگی یا استاد حرفه‌ای شدن آماده می‌کند. می‌توانید مدارک موسیقی معتبری از دانشگاه‌های ترکیه دریافت کنید.
بهترین رشته‌ها و گرایش‌های مرتبط با هنر
در ادامه لیستی از رشته‌ها و گرایش‌های مرتبط با حوزه هنر آوزده شده است:

معماری
Architecture

طراحی صنعتی
Industrial Design

طرح
Design

هنرهای تجسمی
Visual Arts

فیلم، عکاسی و رسانه
Film, Photography & Media

موسیقی
Music

تاریخ هنر
Art History

طراح مد
Fashion Design

طراحی گرافیک
Graphic Design

طراحی داخلی
Interior Design

معماری منظره
Landscape Architecture

تاریخچه موسیقی
Music History

طراحی تجربه کاربری
User Experience Design

تئاتر و رقص
Theatre & Dance

برنامه‌ریزی شهری
Urban Planning

معرفی محبوب‌ترین گرایش‌های برای تحصیل رشته موسیقی در ترکیه
در این بخش محبوب‌ترین برنامه‌های موسیقی برای دانشجویان بین المللی در استانبول معرفی شده‌اند. این گرایش‌ها محبوب ترین برنامه‌ها در بین دانشجویان بین المللی است که به دنبال اخذ مدرک موسیقی در استانبول هستند.

نظریه موسیقی
Music Theories

موسیقی شناسی
Musicology

نوشتن متن موسیقی
Composition

اپرا
Opera

پیانو و هارپ
Piano and Harp

گیتار
Guitar

پیانو
Piano

موسیقی
Music

تحصیل رشته موسیقی در ترکیه در دانشگاه یاشار(Yasar University)
تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه یاشار در شهر ازمیر ترکیه که بصورت ترکیبی در دو زبان انگلیسی و ترکی برای یک دوره 4 ساله ارائه شده، می‌تواند فرصت خوبی باشد. هزینه تحصیل سالانه در حال حاضر 9000 دلار آمریکا است. برای اخذ پذیرش به اثبات مهارت زبانی، حداقل یک نامه مرجع و انگیزه‌نامه نیاز است. تافل IBT با نمره 65 و CAE با گرید 6 و بالاتر و آزمون TÖMER در سطح C1 نیاز است.
درباره دپارتمان موسیقی دانشگاه یاشار
دپارتمان موسیقی این دانشگاه در سال 2008 افتتاح شد و اولین دپارتمان موسیقی در منطقه اژه بود که توسط یک دانشگاه بنیادی تاسیس شد. این دپارتمان که شامل تالار ارکستر دانشگاه یاشار (Yaşar University Chamber Orchestra) نیز می‌شود، بر اساس یک مدل سازمانی برنامه‌ریزی شده است که در آن دانشجویان از آموزش عملی بهره می‌برند و از رشد علمی و فرهنگی آنها پشتیبانی می‌شود.

از طریق این مدل اجرا، دانشجویان به نواختن به عنوان تک نواز (soloists) یا همراه (accompaniment) پیشرفت می‌کنند و در نهایت به اعضای اجرا کننده ارکستر تبدیل می‌شوند. در سال 2009، این دپارتمان شروع به ارائه آموزش سازهای زهی هم برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و هم تخصصی نمود. در سال 2010 برنامه تحصیلات تکمیلی پیانو – گیتار معرفی شد.
در سال 2011، دپارتمان موسیقی اولین برنامه آموزش موسیقی دانشجو محور را در ترکیه آغاز کرد. به منظور حمایت از دانشجویان در آموزش و دادن هر فرصتی به آن‌ها برای برتری در دوره‌های عملی و نظری خود، این دپارتمان دارای اتاق‌های تمرین ساز است که برای آموزش‌های فردی، کلاس‌های عایق صدا، استودیوها، اتاق ضبط و کنسرت، سالن کنسرت در دسترس است.
کنسرت‌هایی که توسط تالار ارکستر دانشگاه یاشار و دانشجویان گروه موسیقی برگزار می‌شود، با استفاده از آخرین فناوری پخش دیجیتال با کیفیت بالا، فیلمبرداری است و بصورت آنلاین پخش می‌شوند.
ساختار برنامه‌های دپارتمان موسیقی دانشگاه یاشار
دپارتمان موسیقی نوازندگان را تحت یک برنامه درسی با کیفیت بالا آموزش می‌دهد که به آنها امکان می‌دهد مهارت‌های خود را در زمینه‌های مختلف توسعه دهند. در نتیجه این آموزش، به دانشجو هر فرصتی برای برتری در صحنه جهانی داده می‌شود. برنامه کارشناسی شامل دوره‌هایی در پیانو، گیتار، زهی و آواز در موسیقی کلاسیک، پاپ و جاز است.
برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری هنر عملی نیز در دسترس هستند. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در زمینه سازهای زهی (Stringed Instruments)، پیانو و گیتار دانشجو می‌پذیرند.
فرصت‌های شغلی دپارتمان موسیقی دانشگاه یاشار
به دانشجویان آموزش تخصصی داده می‌   شود که مطابق با الزامات صنعت موسیقی طراحی شده است. فارغ التحصیلان پس از مطالعه با کارکنان دانشگاهی تحسین شده بین المللی، هر فرصتی را برای پیشرفت شغلی خود به عنوان مجریان حرفه ای در صحنه بین المللی دارند.
دانشجویان همچنین می‌توانند انتخاب کنند که مهارت‌های خود را در زمینه‌های مدیریت کنسرت، مدیریت صحنه یا نقد موسیقی توسعه دهند. فارغ التحصیلان همچنین حداقل به یک زبان خارجی دیگر و همچنین دانش پیشرفته انگلیسی تسلط دارند که اعتبار حرفه‌ای آنها را تقویت می‌کند.
فارغ التحصیلان می‌توانند به عنوان تکنواز در ارکسترهای سمفونیک، شرکت‌های اپرا و باله مشغول به کار شوند یا ممکن است به دنبال شغل آکادمیک باشند. دانشجویان می‌توانند اطمینان داشته باشند که با توجه به مهارت و تخصص‌شان در هر یک از شاخه‌های مختلف صنعت موسیقی کار پیدا کنند.
نکاتی که اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید باید بدانید
برای قرن‌ها، ترکیه نشان دهنده تقاطع بین دو جهان مختلف بوده است. این نقطه تلاقی فرهنگ محافظه کار خاورمیانه و ایدئولوژی‌های مترقی غربی است. این دوگانگی باعث شده است که این کشور به مکانی پویا برای تحصیل، کار و زندگی تبدیل شود.
مطمئناً رویدادهای اخیر در ترکیه ممکن است نگران کننده یا دلسرد کننده به نظر برسد، اما نباید اجازه دهید که شما را از تحصیل در خارج از کشور منصرف کند. این کشور پویا و زیبا است و دلایل و مزایای زیادی برای تحصیل در ترکیه وجود دارد. بنابراین، قبل از شروع، در ادامه به چند نکته در مورد کار، تحصیل و مسکن پرداخته شده است.
استاندارد بالای آموزش عالی در ترکیه
ترکیه با بیش از 206 دانشگاه در سراسر کشور اعم از دولتی و خصوصی، سیستم آموزشی قوی و قابل توجهی دارد. دوره‌ها بر اساس ترم‌های تحصیلی و واحد‌های آموزشی مشخصی برنامه‌ریزی شده‌اند. و مدارک اعطا شده توسط دانشگاه‌ها در تمام کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می‌شود.
همه دانشگاه‌ها طیف وسیعی از دوره‌ها را شامل می‌شوند و در رشته‌های تخصصی مختلف، اساتید عالی دارند. با توجه به استاندارد بالای آموزش در سراسر اروپا، می‌توانید مطمئن باشید که همه برنامه‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همچنین بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان در نظر گرفته شده است.
تنوع دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های ترکیه
شما قادر خواهید بود از میان مجموعه گسترده‌ای از دوره‌های ارائه شده توسط 206 دانشگاه ترکیه انتخاب کنید. در تمام مقاطع تحصیلی و بیشتر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان تحصیل در رشته‌های مختلف وجود دارد.. شما می‌توانید از بین حدود 60000 دوره مختلف از رشته‌های هنری یا علمی انتخاب کنید.

از آنجایی که دوره‌های آموزشی فراوانی وجود دارد، انتخاب موضوع مورد علاقه برای دانشجویان آسان‌تر است. به محض انتخاب رشته، باید شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد شرایط ورود به ترکیه کنید. در این زمینه از مشاوران موسسه مهاجرتی آرال گام مشاوره‌های تخصصی و راهنمایی بخواهید.
فرصت‌های کاری در ترکیه
اگرچه ترکیه به دانشجویان خارج از کشور اجازه کار در زمان تحصیل را نمی‌دهد، اما برخی از موسسات وجود دارند که فرصت‌ کارآموزی به دانشجویان می‌دهند تا در طول تعطیلات به عنوان دستیار پژوهشی کار کنند. علاوه بر این هنگامی که مجوز کار خود را از وزارت کار ترکیه دریافت می‌کنید، به عنوان یک فارغ التحصیل علاقه‌مند به اقامت و کار در ترکیه، فرصت‌های شغلی مختلفی برای انتخاب وجود دارد.
زمانی که مدارک لازم را به دست آوردید، به راحتی می‌توانید کار پیدا کنید. مجوز کار به مدت یک سال معتبر است اما می‌توانید آن را تا 3 سال نیز تمدید کنید.
هزینه اقامت ارزان برای دانشجویان
مسکن در ترکیه بسیار ارزان است. اکثر دانشگاه‌ها برای افراد بومی و دانشجویان خارجی محل اقامت در پردیس دانشگاه عرضه می‌کنند. همچنین خوابگاه‌های خارج از پردیس دانشگاه و خوابگاه‌های خصوصی نیز در اختیار دانشجویان قرار دارد. بسته به نوع محل اقامتی که انتخاب می‌کنید، به عنوان یک دانشجوی خارجی می‌توانید انتظار حدود 300-400 یورو هزینه در ماه را داشته باشید.
سخن پایانی
در تلاشیم تا با ارائه مطالب مفید و دسته‌بندی شده در جهتگیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های شما نقش مثبت و موثری ایفا کنیم. موسسه مهاجرتی آرال‌گام بصورت تخصصی و حرفه‌ای تمام زمینه‌های مهاجرت به ترکیه را پوشش می‌دهد. این موسسه مهاجرتی همراه با یک تیم پشتیبانی قوی پیرامون مهاجرت تحصیلی به ترکیه، مهاجرت کاری به ترکیه، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ترکیه، ثبت ازدواج و خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *