برای مهاجرت به ترکیه از کجا شروع کنم؟

شرایط مهاجرت به ترکیه 2023 چیست؟ ابتدا بهتر است این گونه شروع کنیم که ما برای مهاجرت به ترکیه دو گونه تفکر داریم. یکی کسانی هستند که ترکیه را خیلی دوست دارند و گروه دیگر که اصلا تمایلی به مهاجرت و زندگی در ترکیه ندارند. اما گروه سومی نیز وجود دارد، گروهی که نمی دانند چرا می خواهند مهاجرت کنند و چگونه اقامت داشته باشند. وقتی در مورد مهاجرت به یک کشور فکر می کنید، باید عمیق فکر کنید.

اقامت در ترکیه عملا اثر متفاوتی با کشورهای در حال توسعه ندارد. در ترکیه علی رغم اینکه آزادی های بیشتری نسبت به برخی کشورها وجود دارد اما باز هم دموکراسی و آزادی کامل رسانه ها و آزادی های دیگر را ندارد. امنیت ترکیه نسبت به کشورهای تراز اول دنیا همچون اتریش و سوئیس، بسیار کمتر است. شاید نسبت به برخی از کشورهای دیگر ترکیه بهتر باشد اما باز هم باید به همه معیارهای کیفیت زندگی توجه کرد. به عقیده برخی از افراد ترکیه را نمیتوان به عنوان مقصد نهایی مهاجرت مناسب دانست اما می تواند یک سکوی پرتاب باشد. تحصیل در این کشور می تواند برای این افراد مناسب باشد. هم چنین خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه نیز می تواند روش مناسب دیگری باشد.با به دست آوردن پاسپورت ترکیه می توانید از امکانات شهروندی و اعتبار پاسپورت این کشور برای سفر یا مهاجرت به سایر کشورها اقدام کنید. حال با دانستن این نکات، می توانید عمیق تر به مساله مهاجرت فکر کرده و مقصد مهاجرتی خود را انتخاب کنید. اگر به هر دلیلی شما هم یکی از علاقه مندان به مهاجرت به ترکیه هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و از همه روش های مهاجرتی و اقامت این کشور اطلاع یابید.

روش های مهاجرت به ترکیه

ترکیه کشوری در شمال غربی ایران که پایتخت آن آنکارا و بزرگترین شهر آن استانبول می باشد، زبان اکثر مردم این کشور ترکی بوده و در بخشی از مناطق به زبان کردی و عربی نیز تکلم می شود. ترکیه با جمعیت 80 میلیونی و نزدیکی به ایران مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور قرار گرفته است. هزینه های کمتر زندگی در ترکیه به نسبت سایر کشورها شرایط رفتن به ترکیه را راحت تر کرده است. مهاجرت به ترکیه از شش راه معمول شامل: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی است.

 

مشاوره مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

راههای متعددی به جهت مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری وجود دارد ( از جمله : ثبت شرکت ، کار آفرینی، خرید ملک، خرید سهام و … ) که بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه خرید ملک است.
هنگامی که شخصی اقامت کشوری را دارد یعنی در آنجا به صورت قانونی حضور دارد (شرط حضور دارد) اما هنگامی که شخصی تابعیت کشوری را دریافت می کند می تواند رأی بدهد و از سایر حقوق شهروندی استفاده نماید.

 در طول این مسیر، تعهد مجموعه نستا به عنوان یک شرکت سرمایه ­گذاری پیشگام، مطالعه و­ شناخت، بررسی­ و­ تحلیل، طراحی ­و ساخت و در نهایت ­ارایه دقیق راه حل ­های مهندسی شده، جهت تحلیل چالش ­های مالی و مدیریتی از طریق برنامه ­ریزی دقیق و تجربه­ های موفق قبلی در خصوص ارتقا کیفی صنعت ساختمان بوده است.

شرایط زندگی در کشور ترکیه در دو دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و دولت ترکیه اقدامات مهمی را در جهت بهبود کیفیت زندگی شهروندان انجام داده است. این کشور از نظر آب و هوایی، در سطح خوب و از نظر اقتصادی، موقعیت شغلی و امنیت در سطح متوسط قرار دارد. آب و هوای کشور بسیار سازگار است و به طور کلی از آب و هوای معتدلی برخوردار است. هم چنین هزینه های پایین زندگی در این کشور بسیار مورد توجه مهاجران است. اما توجه داشته باشید که در شهرهای استانبول و آنکارا که بزرگترین شهرهای ترکیه هستند، هزینه های زندگی متفاوت و بیشتر است. حال که از روش های مهاجرت به ترکیه آگاه شدید، بهتر است شرایط مهاجرت به ترکیه از روش های مختلف را نیز بررسی کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

نزدیکی کشور ترکیه به ایران و وجود کیفیت نسبی در زندگی سبب شده است که برخی افراد آن را به عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب انتخاب کنند. برخی دیگر از افراد نیز که به دنبال یک سکوی پرتاب برای زندگی در کشورهای تراز اول دنیا هستند، اما ممکن است که شرایط تحصیل در کشورهای تاپ از لحاظ هزینه های تحصیل، زندگی و پذیرش در دانشگاه های خوب، را نداشته باشند. در این صورت برای این افراد شرایط مهاجرت به کشور ترکیه از روش تحصیل مناسب تر است.

مجموعه نستا مفتخر است با پشتوانه بیش از 25 سال پیشینه کاری موفق در این زمینه و تجربه ارتباط مستقیم با سرمایه­ گذاران و کارآفرینان ایرانی و خارجی، طی 10 سال گذشته، با توجه به روابط موثر در داخل و خارج از کشور ، با توجه به تجارب قبلی از سال 1399 به طور رسمی و مدون علاوه بر فعالیت در حوزه مشاوره و مشارکت در زمینه سرمایه گذاری و صنعت ساختمان و … فعالیت­های خود را گسترش دهد. خدمات مشاوره‌ی حضوری در دفتر ایران و ترکیه و همچنین خدمات مشاوره آنلاین توسط کارشناسان و مشاورین خدمات  تحصیلی با تعیین وقت قبلی انجام میشود.