اقامت از طریق ازدواج اخذ اقامت ترکیه

امتیاز به این نوشته post

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

اقامت ترکیه از طریق ازدواج از جمله روش های کم دردسر اما طولانی برای اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه است. شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج توسط اتباع خارجی مطابق ماده ۱۶ قانون شهروندی شماره ۵۹۰۱ تنظیم شده است. ازدواج یک خارجی با یک شهروند ترکیه به طور خودکار به فرد خارجی تابعیت ترکیه نمیدهد. برای اخذ تابعیت باید شرایط زیر رعایت شود.

هزینه مهاجرت به ترکیه شامل هزینه‌ های مختلفی می‌باشد و بسته به نوع ویزای درخواستی شما و نوع اقامت شما در این کشور و بسته به شرایط خود شخص متغیر است و لذا نمیتوان هزینه کاملا دقیق و ثابتی را برای آن برآورد نمود اما هزینه‌ ها به صورت حدودی هستند. موسسه مهاجرت به ترکیه نستا با سالها تجربه در کنار شما خواهد بود تا تمامی مراحل را به درستی طی کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت ترکیه شوید.

 

اقامت از طریق ازدواج اخذ اقامت ترکیه

شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج

فرد خارجی که درخواست تابعیت می کند باید حداقل ۳ سال با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده باشد و ازدواج همچنان ادامه داشته باشد . زوجین باید در اتحاد خانواده زندگی کنند . فرد خارجی نباید برخلاف قوانین عقد عمل کند. فرد خارجی نباید تهدیدی برای امنیت عمومی باشد. اتباع خارجی که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اند در صورت داشتن تمامی شرایط فوق ،در صورت اقامت در ترکیه می توانند با مراجعه به فرمانداری شهر خود و در صورت اقامت در کشور دیگر میتوانند به کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کرده و درخواست شهروندی دهند.

اخذ اقامت دائم ترکیه یا تابعیت این کشور، از روش‌ های مختلف همچون سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید ملک، کار در ترکیه و غیره امکان‌پذیر است. یکی از روش‌ های موجود اخذ تابعیت ترکیه، از طریق ازدواج است. دولت ترکیه به واقعی بودن ازدواج و رعایت الزام قوانین مدنی در این زمینه، توجه ویژه‌ای دارد.

در صورتی که فردی که شهروند ترکیه است پس از تاریخ درخواست شهروندی فرد خارجی فوت کند، شرط «همسران در اتحاد خانواده» در شرایط فوق الزامی نیست. خارجیانی که شرایط فوق را برای شهروندی ترکیه دارا باشند می توانند در هر زمانی برای شهروندی ترکیه درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج

کپی ثبت احوال شخص شهروند ترکیه که توسط مقامات از سیستم گرفته شده است. گذرنامه یا مدرک مشابهی که نشان می دهد فرد شهروند کدام کشور است یا اگر فاقد تابعیت است، مدرک مربوطه در صورت امکان دریافت آن. سندی که اطلاعات هویتی شخص را نشان می دهد، مانند شناسنامه یا کپی ثبت احوال. اگر محل اقامت در ترکیه است، آخرین مجوز اقامت با تاریخ در صورت وجود حکم قطعی دادگاه برای هر جرمی، یک مدرک برای تصدیق آن . در صورتی که تاریخ تولد شخص دارای ماه و روز نباشد، برای تکمیل تاریخ تولد باید از مراجع ذیصلاح کشور خود سند در خصوص تاریخ تولد اخذ شود. رسیدی که نشان می دهد هزینه خدمات به صندوق دار مالی واریز شده است.

آیا تابعیت ترکیه در صورت طلاق پایان می یابد؟

اگر فردی که از طریق ازدواج تابعیت ترکیه می شود، به هر دلیلی بخواهد از همسر ترک خود طلاق بگیرد، تابعیت وی ادامه می یابد. پایان ازدواج شما تأثیری بر تابعیت شما ندارد. آیا همسر خارجی باید در ترکیه اقامت داشته باشد؟ برای اخذ تابعیت ترکیه هیچ الزامی برای اقامت همسر خارجی در ترکیه وجود ندارد. ازدواج را می توان در هر مکانی خارج از ترکیه ادامه داد و پس از ۳ سال می توان درخواست شهروندی ترکیه را داد.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارید اما نمیدانید از کدام روش باید اقدام کرد، با صرف کمی وقت و مطالعه این مقاله به اطلاعات خوبی دست پیدا می کنید. در نهایت نیز می توانید سؤالات خود را با مشاوران تحصیل در ترکیه موسسه مهاجرتی ما در میان بگذارید.

 

[vc_row][vc_column]

[cz_gap][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *