دانشگاه ایشیک

دانشگاه ایشیک استانبول


امتیاز به این نوشته post

[vc_row][vc_column width=”1/4″]

[cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][cz_gap height=”25px”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

 

دانشگاه ایشیک استانبول

دانشگاه ایشیک (به ترکی: Işık Üniversitesi) یک دانشگاه خصوصی است که در استانبول ترکیه واقع شده است. این دانشگاه بخشی از مدارس Işık بنیاد مدارس فیضیه است که توسط فیضی سیبیان در 14 دسامبر 1885 تأسیس شد. دانشگاه ایشیک دارای 3 دانشکده و 2 موسسه است.

هزینه‌ مهاجرت به ترکیه بسته به نوع ویزای که برای آن اقدام میکنید (ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و …) و بسته به انواع گزینه‌ های اقامتی که وجود دارد شامل اجازه اقامت کوتاه مدت، اجازه اقامت طولانی مدت، اجازه اقامت خانوادگی و اجازه اقامت دانشجویی، هزينه مهاجرت به تركيه متغیر خواهد بود.

تاریخچه دانشگاه ایشیک استانبول

تاریخچه مدارس ایشیکِ بنیاد مدارس فیضیه (Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları) با تأسیس مدرسه فیضی سیبیان در شهر سالونیکا در 14 دسامبر 1885 آغاز شد. او متعاقباً مدارس دیگری در سالونیکا تأسیس کرد، از جمله این مدارس میتوان به مدرسه شمسی افندی و مصطفی کمال آتاتورک اشاره کرد.
پس از جنگ های بالکان، زمانی که این شهر بخشی از یونان شد، بنیاد به عمارت سلطان نیشانتاشی ناچیه در استانبول منتقل شد. در سال 1935 در پنجاهمین سالگرد تأسیس مدرسه، نام آن از «فیضیه» به «Işık» (در زبان ترکی به معنای نور) تغییر یافت. در سال 1986، این بنیاد به منظور رفع نیاز به موسسات آموزشی، پردیس مسلک خود را تکمیل کرد.
در آغاز سال تحصیلی 1996-1997، دانشگاه Işik در پردیس Maslak راه اندازی شد و مسیر جدیدی در تاریخ این بنیاد آغاز شد.
بنیاد مدارس فیضیه اکنون در تمامی سطوح از پیش دبستانی تا مقطع تحصیلات تکمیلی خدمات ارائه میکند. گفتنی است بیش از 14 هزار فارغ‌‌ التحصیل دانشگاه خصوصی ایشیکِ هم‌ اکنون در دنیای تجارت مشغول به کار هستند. دانشگاه ایشیک از جمله دانشگاه های ترکیه محسوب میشود که دارای 1000 دانشجوی بین‌ المللی از 60 کشور دنیا است.

این دانشگاه مورد تایید وزارت تحصیلات عالی ترکیه بوده و با بسیاری از انجمن های دانشگاه های اروپایی (EUA) در ارتباط است. دانشگاه ایشیک در برنامه های تبادل دانشجویی همچون اراسموس عضویت داشته و از همین رو امکان تحصیل دانشجویان خود را در برترین دانشگاه های اروپایی فراهم آورده است. دانشجویان می توانند از این فرصت تحصیل استفاده کرده و چند ترم تحصیلی خود را در دانشگاه های قدرتمند اروپایی بگذارند.

پردیس های دانشگاه ایشیک استانبول

دانشگاه ایشیک دارای دو پردیس است. پردیس ماسلاک در یکی از مراکز تجاری استانبول واقع شده است، در حالی که پردیس شیله، در 50 کیلومتری استانبول، در سال 2003 افتتاح شد. پردیس شیله به عنوان یک “پردیس آموزشی کامل” با خوابگاه‌ها، امکانات اجتماعی و ساختمان‌های آموزشی و اداری در زمینی به مساحت 600 هکتار (2.4 کیلومتر مربع) برنامه ریزی شده است.

در تابستان 2005، اکثر بخش‌های دانشگاهی و اداری (از جمله ریاست دانشگاه) به پردیس شیله نقل مکان کردند. سه دانشکده (دانشکده فنی، دانشکده هنر و علوم، دانشکده علوم اقتصادی) و دو مؤسسه (مؤسسه علوم و مهندسی و مؤسسه علوم اجتماعی) در پردیس شیله قرار دارند، اما دانشکده هنرهای زیبا در ماسلاک باقی مانده است.

در ادامه ویدیوی دانشگاه ایشیک را میتوانید مشاهده کنید:

رنکینگ دانشگاه ایشیک

دانشگاه ایشیک بین دانشگاه های کشور ترکیه رتبه 89 را دارد. علاوه بر این، دانشگاه ایشیک رتبه 4614 را بین برترین دانشگاه های جهان دارد.

دانشکده ها، مؤسسات و گروه های آموزشی دانشگاه

 • دانشکده مهندسی
 1. علوم و مهندسی کامپیوتر
 2. مهندسی الکترونیک
 3. مهندسی صنایع
 4. مهندسی مکانیک
 5. مهندسی ریاضی
 6. مهندسی عمران
 7. مهندسی نرم افزار
 • دانشکده علوم و هنر
 1. مهندسی ریاضی
 2. فیزیک
 3. فناوری اطلاعات
 4. سیستم های اطلاعات مدیریت
 5. علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده علوم اقتصادی
 1. بخش مدیریت
 2. تجارت بین الملل
 3. اقتصاد
 4. علوم سیاسی
 5. اداره روابط بین الملل
 • دانشکده هنرهای زیبا
 1. طراحی گرافیک
 2. هنرهای تجسمی
 3. معماری داخلی
 4. طراحی محصولات صنعتی و صنعتی
 5. مد و طراحی پارچه
 • موسسه علوم و مهندسی
 1. برنامه مهندسی کامپیوتر (M.S., Ph.D.)
 2. برنامه مهندسی الکترونیک (M.S., Ph.D.)
 3. برنامه ریاضی (M.S., Ph.D.)
 4. برنامه فناوری اطلاعات (M.S.)
 5. برنامه فیزیک (M.S.)
 • موسسه علوم اجتماعی
 1. برنامه مدیریت (M.A.)
 2. برنامه سیستم های اطلاعات مدیریت (M.S.)
 3. برنامه مطالعات خاورمیانه (M.A.)
 4. برنامه مدیریت بازرگانی معاصر (Ph.D.)

اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه با کیفیت و مقرون به صرفه هستید، با مشاورین نستا در ارتباط باشید تا کلیه کارهای مشاوره و اخذ پذیرش و اسکان برایتان در کمترین زمان ممکن انجام شود.

هزینه مهاجرت به ترکیه شامل هزینه‌ های مختلفی می‌باشد و بسته به نوع ویزای درخواستی شما و نوع اقامت شما در این کشور و بسته به شرایط خود شخص متغیر است و لذا نمیتوان هزینه کاملا دقیق و ثابتی را برای آن برآورد نمود اما هزینه‌ ها به صورت حدودی هستند. موسسه مهاجرت به ترکیه نستا با سال‌ ها تجربه در کنار شما خواهد بود تا تمامی مراحل را به درستی طی کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت ترکیه شوید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *