ترکیه بورسلاری سال 2024

امتیاز به این نوشته post

درخواست برای ترکیه بورسلاری سال 2024 شروع شد. ثبت نام برای دانشجویان از همه کشورها بین 10 ژانویه تا 20 فوریه (20 دی تا 1 اسفند) 2024 باز خواهد بود.

بورسیه تحصیلات عالی کشور ترکیه، هر ساله نسبت به سال قبل دانشجویان بین‌المللی بیشتری را تحت حمایت خود قرار می‌دهد. تعداد 117هزار و 367 نفر درخواست ، از 163 کشور جهان در سال 2023 شاخص مهمی از جایگاه ترکیه در تحرک بین المللی دانشجویان است.

این یک فرصت استثنایی برای دانشجویان بین‌المللی است تا از سراسر جهان در برجسته‌ترین دانشگاه‌های کشور ترکیه تحصیلات عالی فوق العاده‌ای را بگذرانند. ترکیه بورسلاری به عنوان جامع‌ترین برنامه بورسیه تحصیلی در جهان شناخته شده است. این بورسیه شامل پرداخت شهریه دانشگاه، دادن مبلغی ماهانه به دانشجو، بیمه درمانی، خوابگاه، برنامه‌های آموزشی و حرفه‌ای رایگان، بلیط پرواز رفت و برگشت و … می‌شود.

مدت زمان فرآیند کار و ارسال مدارک تا 1 اسفند ماه 1402 شمسی می باشد و بعد از زمان بررسی مدارک که در ماه مارچ ،آپریل،می نتایج دعوت به مصاحبه در ماه جوئن و جولای اعلام خواهد شد و سپس نتایج نهایی در اوایل ماه آگوست اعلام و ثبت نام  دانشگاه در ماه سپتامبر انجام می پذیرد.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند، می‌توانند درخواست بورسیه خود را برای نستا ارسال نمایند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.