امتیاز به این نوشته post

رشته‌ای که بعد از پزشکی و دندانپزشکی متقاضی بسیار دارد و افراد زیادی علاقه‌مند به تحصیل آن هستند، داروسازی در ترکیه است. این رشته در دانشگاه‌های بسیاری تدریس می‌شود. با توجه به اهمیت داروسازی و نقش پررنگ آن در سلامتی افراد و جامعه، آموزش آن به دو شکل تئوری و عملی انجام می‌گردد. فرصت‌های اشتغال برای فارغ‌التحصیلان داروسازی بسیار است و اگر به این رشته علاقه دارید با خیالی آسوده می‌توانید در ترکیه به تحصیل آن بپردازید. این مقاله را نیز برای افزایش اطلاعات شما آورده‌ایم تا با بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

لیست بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی

بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی در شهرهای مختلف واقع شده‌اند. افراد بسیاری از سراسر جهان متقاضی فراگیری داروسازی در این دانشگاه‌ها هستند. با هدف این که درباره بهترین دانشگاه‌ها بیشتر بدانید، در اینجا جدولی از مشخصات و ویژگی آن‌ها آورده‌ایم:

مورد تأیید ایران نوع دانشگاه رتبه شهر نام دانشگاه
بهداشت خصوصی 1 استانبول دانشگاه یدی تپه‌
بهداشت خصوصی 2 استانبول دانشگاه آجی بادام
علوم و بهداشت دولتی 3 استانبول دانشگاه استانبول
علوم و بهداشت خصوصی 4 استانبول دانشگاه مدیپول استانبول
علوم و بهداشت دولتی 5 آنکارا دانشگاه حاجت تپه
علوم و بهداشت خصوصی 6 استانبول دانشگاه باهچه شهیر
نیست خصوصی 7 استانبول دانشگاه بزمی عالم
علوم و بهداشت دولتی 8 ازمیر دانشگاه اژه
علوم و بهداشت دولتی 9 آنکارا دانشگاه آنکارا
نیست دولتی 10 استانبول دانشگاه جراح پاشا استانبول

معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی

اگر متقاضی تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای داروسازی هستید، مهم است که قبل از انتخاب یکی از آن‌ها اطلاعات کامل و شناخت کافی داشته باشید. در ادامه درباره این دانشگاه‌ها توضیح داده‌ایم.

یدی تپه بهترین دانشگاه ترکیه برای داروسازی

داروسازی دانشگاه یدی تپه

یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی دانشگاه یدی تپه است. دپارتمان داروسازی یدی تپه ارزشمند است و جایگاه ویژه‌ای در بین دپارتمان‌های دیگر دارد. این دپارتمان به آخرین امکانات فنی مجهز است. با وجود کادر علمی با کیفیت، امکانات آزمایشگاهی، زبان آموزشی انگلیسی و همکاری قوی با صنعت داروسازی، دانشجویان با تمام صلاحیت‌های رشته داروسازی از آنجا فارغ‌التحصیل می‌شوند. دانشجویان می‌توانند از نزدیک و از طریق کتابخانه این دانشگاه که حاوی منابع الکترونیکی و چاپی گسترده است، مطالعات علمی مرتبط با رشته خود را در سراسر جهان انجام دهند.

علاوه بر همه این‌ها می‌توان به دانشجویان این فرصت را داد که در شرکت‌های دارویی که دانشکده با آن‌ها همکاری دارد، دوره‌های کارآموزی را طی کنند و پس از فارغ‌التحصیلی در این شرکت‌ها مشغول به کار شوند. دانشگاه یدی تپه با عضویت در برنامه اراسموس پلاس فرصت‌های تحصیل در داخل و خارج از کشور ترکیه و فرصت کسب تجربیات گسترده و متفاوت را ارائه می‌دهد. در راستای این فرصت‌ها، دانشگاه یدی تپه در صدر لیست رتبه‌بندی دانشکده‌های داروسازی در ترکیه قرار دارد. این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی جایگاه ممتازی دارد و اگر آینده‌نگر هستید با تحصیل در آن مطمئن خواهید شد که انتخاب درستی کرده‌اید.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه آجی بادام

دانشکده داروسازی دانشگاه آجی بادام از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی سعی بر این دارد که داروسازانی تحصیل کرده، خلاق و محقق را در سطح بین‌المللی تربیت کند و مطمئن شود که این داروسازان در تمام زمینه‌های داروسازی، به ویژه در صنعت داروسازی و بیمارستان‌ها به کار گرفته می‌شوند. این امکان برای دانشجویان فراهم شده است تا از آزمایشگاه‌های پیشرفته دانشکده داروسازی دانشگاه آجی بادام و بیمارستان‌ها و پلی کلینیک‌های گروه سلامت آجی بادام که نه تنها در استانبول بلکه در مناطق مختلف کشورمان واقع شده‌اند، بهره‌مند شوند.

دانشجویان زیر نظر کادر علمی مجرب و با استفاده از آموزش تعاملی، نوآورانه و مشوق حوزه‌های جدید داروسازی، برای کار در تمام زمینه‌های حرفه‌ای آماده خواهند شد. بعد از فارغ‌التحصیلی از این دانشکده همکاری با صنعت داروسازی، انجام مطالعات و تحقیق برای توسعه فرآورده‌های گیاهی آرایشی – بهداشتی و طراحی مطالعات علمی انجام می‌گردد.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه استانبول

داروسازی دانشگاه استانبول

دپارتمان داروسازی در دانشگاه استانبول که یکی از دپارتمان‌های پیشرو و از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی است، از دسامبر 2014 گواهینامه ملی آموزش داروسازی را دریافت و از سال تحصیلی 2018-2017 آموزش در مقطع کارشناسی را به زبان انگلیسی آغاز کرد. دپارتمان داروسازی استانبول با دانشمندانی که تربیت می‌کند و تحقیقاتی که انجام می‌دهد به پیشرفت‌های علمی جهان کمک می‌کند.

این دپارتمان با امکانات زیرساختی و داشتن کادری متشکل از اعضای هیئت علمی و دستیاران مؤثر و با تجربه که بیش از 80 درصد آن‌ها داروساز هستند، پتانسیل پرورش فارغ‌التحصیلانی را دارد که بتوانند نیازهای جامعه را برآورده کنند. دپارتمان داروسازی دانشگاه استانبول فارغ‌التحصیلانی را تربیت می‌کند که در زمینه‌های آموزشی و تحقیقاتی دارای صلاحیت بین‌المللی بوده و افرادی مشارکتی، نوآور، حساس و دارای تفکر علمی مستقل باشند.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه مدیپول استانبول

هدف دپارتمان داروسازی دانشگاه مدیپول استانبول تربیت داروسازانی است که دارای ارزش‌های اخلاقی حرفه‌ای هستند، سلامت عمومی را در اولویت قرار می‌دهند و دارای پایه‌های علمی قوی مورد نیاز برای آموزش و کمک به توسعه کشور هستند. دپارتمان داروسازی که جزئی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی است، با انجام پروژه‌های تحقیقاتی، انتشار نشریات و ارائه خدمات مشاوره‌ای با کارکنان مجهز و پویا به علم و صنعت کمک می‌کند. در طول تحصیل به منظور رشد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان، دروس انتخابی ایجاد شده توسط ریاست دانشگاه تدریس می‌شود. با آموزش این دروس تلاش می‌شود مهارت‌های فردی توسعه یابد. علاوه بر این، رویدادهای اجتماعی، فعالیت‌های ورزشی و جلسات مختلف نیز برگزار می‌گردد.

در دانشگاه مدیپول استانبول دانشجویان علاوه بر رویکرد مشارکتی خود در فعالیت‌های اجتماعی، در پروژه‌های مسئولیت اجتماعی نیز شرکت می‌کنند. سفرهایی برای آن‌ها ترتیب داده می‌شود که شامل کارخانه‌های داروسازی، تورهای گیاه‌شناسی و سفرهای پیک نیک با فعالیت‌های ورزشی است. همچنین دانشجویان این دپارتمان از طریق برنامه‌های تبادل دانشجویی بین‌المللی مانند اراسموس پلاس برای تحصیل در اروپا و دیدار با فرهنگ‌های مختلف حمایت می‌شوند.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه حاجت تپه

داروسازی دانشگاه حاجت تپه

دپارتمان داروسازی دانشگاه حاجت تپه سومین دپارتمان داروسازی است که در ترکیه افتتاح شده و اولین دپارتمان است که جایزه خدمات و گواهی موفقیت آکادمی داروسازی 2017 انجمن داروسازان ترکیه (TEB) را دریافت کرده است. دپارتمان داروسازی دانشگاه Hacettepe از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی بوده و شامل گروه‌های داروسازی بالینی، بیوتکنولوژی دارویی، گروه‌های آرایشی و فارماکوکینتیک است. این دپارتمان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد که در آن دوره‌ها تحقیق و آموزش را مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا انجام می‌دهند.

سال‌ها پیش با هدف آموزش روش‌های داروسازی به دانشجویان، داروخانه Practice تأسیس شد. سپس تکامل یافت و در سال تحصیلی 2020-2019 به عنوان دومین داروخانه شبیه‌سازی‌شده با نام PHARMACY PRACTICES STATION فعال شد. این دپارتمان دو مجله منتشر می‌کند. مجله دپارتمان داروسازی دانشگاه Hacettepe که از سال 1981 هر شش ماه یکبار منتشر می‌شود. همچنین مجله الکترونیکی “دوست‌دار محیط زیست” که از طریق سایت DergiPark  منتشر می‌گردد.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه باهچه شهیر

دپارتمان داروسازی دانشگاه باهچه شهیر با هدف آموزش دانشجویان مجرب در زمینه بهداشت و انجام مطالعات در سطح جهانی برای توسعه داروهای نوآورانه علیه بیماری‌های مختلف تأسیس شد. دپارتمان داروسازی BAU در همکاری نزدیک با 13 مرکز تحقیق و توسعه است و تلاش‌های زیادی را برای انجام “فعالیت‌های کشف و توسعه دارو ” انجام خواهد داد.

یکی از حوزه‌های اولویت‌دار در این دپارتمان، مطالعات طراحی دارو به کمک رایانه خواهد بود. برای این منظور، با ایجاد همکاری‌ها با گروه زیست شناسی مولکولی و ژنتیک و گروه‌های مربوطه دانشکده مهندسی و پزشکی هوش مصنوعی در دانشگاه باهچه شهیر، پروژه‌های مؤثر ملی و بین‌المللی ارائه خواهند شد.

با همکاری مرکز طراحی داروی محاسباتی و تحت رهبری دپارتمان پزشکی دانشگاه باهچه شهیر، تمرکز بر آموزش توسعه دارو مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود؛ بنابراین دروس انتخابی و الزامی برای دانشجویان ارائه می‌شود که در کنار دوره‌های حرفه‌ای حداقل یکی از زبان‌های برنامه نویسی (پایتون، سی و…) آموزش داده می‌شود.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه بزمی عالم

داروسازی دانشگاه بزمی عالم

دپارتمان داروسازی دانشگاه بزمی عالم یک دانشکده نوآورانه و از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی است که 30 درصد آموزش به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد. هدف آن تربیت داروسازانی است که دارای دانش نظری و عملی در سطح بین‌المللی باشند، نوآوری‌ها را دنبال کنند و سازنده و مسئولیت‌پذیر باشند. برای این منظور، آموزش‌های تعاملی به دانشجویان ارائه می‌شود که مفاهیم داروسازی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. همچنین کمک‌های قابل توجهی به تحقیقات درباره توسعه داروهای بیولوژیکی، بیوتکنولوژیکی و نانو تکنولوژیکی که امروزه بسیار مهم هستند، می‌شود.

از بدو تأسیس دپارتمان، اکثر دوره‌ها از جمله دوره‌های آناتومی و داروسازی بالینی در آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌ها تدریس شده که همراه با تمرینات عملی است. با انجام آزمایش‌ها دانشجویان این فرصت را دارند که از تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط زیادی در زمینه‌های آنالیز دارو، سنتز مواد مؤثره دارو، فرمولاسیون‌های جدید، توسعه داروهای نانو تکنولوژیک استفاده کنند و برای داروسازی در تمام زمینه‌ها آماده شوند.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه اژه

آموزش داروسازی در ازمیر در سه دبیرستان خصوصی آغاز شد. این رشته در سال 1971 رسمیت یافت که در دپارتمان داروسازی وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه Ege اجرا می‌شود. دپارتمان داروسازی دانشگاه اژه به عنوان یک مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی پیشرو، آموزش داروسازی را با رویکردی نوآورانه ارائه می‌دهد و فناوری‌هایی را با استانداردهای جهانی در زمینه داروسازی تولید می‌کند.

هدف این دپارتمان آموزش داروسازانی با دانش و مهارت‌های سطح بالا و آماده یادگیری است؛ تا فارغ‌التحصیلان و داروسازان آینده به منظور افزایش سطح سلامت و کیفیت زندگی جامعه، با انجام تحقیقات دقیق و به روز به تولید دارو بپردازند و نیز بر مصرف، اثرات و عوارض آن نظارت کنند.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه آنکارا

داروسازی دانشگاه آنکارا

در دپارتمان داروسازی دانشگاه آنکارا تمام دوره‌های مورد نیاز تئوری و عملی برای حرفه داروسازی ارائه می‌شود. در این دپارتمان گروه‌های شیمی تجزیه، بیوشیمی و میکروبیولوژی دارویی وجود دارند که آموزش علوم پایه مورد نیاز برای داروسازی را ارائه می‌دهند. همچنین در گروه‌های علوم حرفه‌ای و فناوری داروسازی، بخش‌هایی وجود دارد که به صورت حرفه‌ای داروسازی را آموزش می‌دهند که شامل مدیریت داروسازی، فارماکولوژی، گیاه‌شناسی دارویی، شیمی دارویی و سم‌شناسی دارویی است.

دپارتمان داروسازی دانشگاه آنکارا مجوز تولید و گواهینامه CE (استاندارد بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست) را دریافت کرده است و در حال حاضر 7 محلول دیالیز را تولید می‌کند. این دپارتمان با ظرفیت فعلی پاسخگوی تمام نیازهای محلول دیالیز دپارتمان پزشکی این دانشگاه است. در آینده قرار است محلول‌های دیالیز برای بازار ترکیه و همچنین سایر محلول‌های مورد نیاز دانشکده‌های پزشکی تولید شوند.

دپارتمان داروسازی در دانشگاه جراح پاشا استانبول

دپارتمان داروسازی دانشگاه جراح پاشا استانبول یکی از معدود دپارتمان‌های داروسازی است که آموزش را صددرصد به زبان انگلیسی ارائه می‌کند این دانشگاه با برنامه درسی مدرن، کادر علمی پویا و فرصت‌های داخلی و بین‌المللی متمایز است. هدف اصلی این دپارتمان تربیت داروسازانی مفید برای دنیای پزشکی و جامعه در زمینه داروسازی است.

فارغ‌التحصیلان دپارتمان داروسازی دانشگاه جراح پاشا استانبول متعهد به ارزش‌های اخلاقی بوده و مسئولیت‌پذیری اجتماعی خواهند داشت. آن‌ها از نظر علم و فناوری در زمینه داروسازی بالینی و صنعت داروسازی واجد شرایط استانداردهای بین‌المللی خواهند بود. دانش‌آموختگان این دپارتمان با ابتکار و داشتن دانش، قادر به انجام پروژه‌های تحقیقاتی و خدمت به عنوان داروساز بوده و جایگاه خود را در جامعه ثابت خواهند کرد.

جمع بندی

با توجه به اهمیت داروسازی و تقاضای بسیاری که این رشته دارد و نیز کثرت دانشگاه‌هایی که آن را ارائه می‌دهند، ضروری دیدیم تا اطلاعات لازم و مهم را درباره بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی بدانید تا انتخاب آن را به آسانی و بدون دغدغه انجام دهید. در این مقاله از اعتبار مدرک این دانشگاه‌ها در ایران نیز گفته‌ایم. بعد از مطالعه اگر سوالی در نظرتان بود حتماً با مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *